Jak Przebiega Zabieg

Wszystko co musisz wiedzieć o naszych zabiegach

Przygotowanie Do Zabiegu

W dniu zabiegu nie należy spożywać alkoholu, a osoby palące powinny zrezygnować z palenia na czas 3-4 godzin przed zabiegiem. Nie zaleca się stosowania dezodorantów, perfum, kremów oraz makijażu przed wejściem do komory hiperbarycznej. Przed zabiegiem zaleca się skorzystanie z toalety. Osoby korzystające z soczewek kontaktowych na czas zabiegu powinny je wyjąć. Do komory hiperbarycznej nie należy wchodzić w syntetycznej odzieży, dopuszczalna jest odzież bawełniana.
Ze względów bezpieczeństwa nie zaleca się w trakcie sesji korzystania z urządzeń elektronicznych – to jest czas dla Państwa na odpoczynek i relaks.

Jak Przebiega Zabieg

Zabieg przeprowadzany jest w komorze hiperbarycznej o ciśnieniu 1,3ATA, która jest jedną z najpopularniejszych na świecie wersji urządzeń do nieinwazyjnej terapii tlenowej. Bezpieczne urządzenie o miękkiej konstrukcji zapewnia komfortową pozycję „siedzącą” lub „leżącą” dla pacjenta. Nowoczesna budowa komory daje poczucie odprężenia osobom korzystającym z zabiegu.

Zabieg trwa 80 minut i rozpoczyna się od delikatnego sprężania ciśnienia, średnio trwa to ok 10-15 minut . W czasie sprężenia można odczuć delikatny dyskomfort (podobny jak start i lądowanie samolotu). W trakcie sesji dzięki specjalnemu intercomowi pacjent ma stały kontakt z osobą obsługującą komorę. Zabieg kończy się rozprężeniem, który podobnie odbywa się jak sprężenie, trwa mniej więcej 10 minut.
Zabieg hiperbaryczny to relaksacyjna terapia z zastosowaniem 93% tlenu, dająca szereg korzyści w wielu wymiarach zdrowia.

Przeciwskazania

Przeciwwskazania do hiperbarycznej terapii tlenowej:

  • nieleczona odma płucna oraz choroby płuc z retencją dwutlenku węgla
  • rozrusznik serca
  • ciąża
  • stosowanie leków – cytostatyków (Doksorubicyna, Bleomycyna, Cisplatinum) oraz leku Mafenide acetale
  • zapalenie nerwu wzrokowego

Dodatkowo nie zaleca się stosowania terapii tlenowej w przypadku:

  • infekcji wirusowej
  • stanów gorączkowych
  • schorzeniach uszu

+48 731 606 800

Sportowa 13/2
oraz
Wojska Polskiego 1 (obiekt Via Sport Activ)
43-600 Jaworzno
tlenoterapiajaworzno@gmail.com

Godziny Pracy

Pon-Pt – 8:00 – 20:30
Sob 8:00 – 14:30

Zarezerwuj Wizytę Teraz

Wizyta tylko po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej